آدرس:

گیلان غرب کیلومتر 26 جاده قصر شیرین

تلفن:

09188346219-09186802060

بهبود استخراج قیر طبیعی در معادن گیلسونایت

بهبود استخراج قیر طبیعی در معادن گیلسونایت

1-  كنترل كيفيت و خلوص گیلسونایت هنگام استخراج و نقش آن در بهبود استخراج قیر طبیعی

كيفيت ماده معدنى، و بهبود استخراج قیر طبیعی از اهميت فوق العاده-اى برخوردار است. بعضی كارخانه ها  با فرمول و عيار خاصى از مواد معدنی طراحى شده اند، و در این شرايط با حداكثر كارائى فعاليت كرده و محصولى با مشخصات مورد نظر توليد می کنند.

معمولا، كانه گیلسونایت استخراجى از نقاط مختلف معدن، از نظر عيارى با هم متفاوت مى باشند. به اين ترتيب به منظور ايجاد عيار مناسب خروجی استخراج  با اختلاط عيارهاى مختلف، با نسبتهاى قابل محاسبه، عيار هدف تحقق مى يابد. 

با علم به این موضوع، لزوم برنامه ریزی  توليد، جهت استخراج به ميزان لازم از سينه كارهاى مختلف معدن كه عيارهاى گوناكون دارند، در ترابرى معدن وجود دارد.

2- نسبت باطله بردارى

نسبت حجم باطله برداشت شده، به حجم كانه سنگ گیلسونایت استخراجى، نسبت باطله بردارى خوانده مى شود. هدف از استخراج باطله در معدنكارى روباز ايجاد دسترسى به كانه سنگ مى باشد. استخراج بى رويه باطله باعث افزايش هزينه هاى توليد، 

و استخراج اندک آن موجب ايجاد مشكل در روند توليد و دسترسى به كانه سنگ گیلسونایت خواهد شد. به اين ترتيب در فاز طراحى براى اجتناب از مشكلات مذكور نسبت مناسب باطله بردارى محاسبه مى شود.

Bitumen-extraction-machines-ماشین-آلات-استخراج-معدن-قیر

3- نقش محدوديتهاى تخصيص كاميون 

در معادن روباز استفاده برای بهبود استخراج قیر طبیعی، از ماشين آلات غير يكنواخت مرسوم است. كاميونها و ماشينهاى بارگيرى با ظرفيتهاى مختلف و يا با مشخصات فنى متفاوت در كنار هم در حال فعاليت هستند.

 به علاوه با توجه به مشخصات ماشين آلات، برخى محدوديتهاى اضافى نيز ممكن است اعمال گردد. محدوديت هايى چون تخصيص كاميون به ماشين باركننده خاص، تخصيص كاميون به محدوده هاى خاص و تخصيص مجموعه اى از كاميونها به محدوده اى خاص.


 4- تعميرات و نگهدارى و سوخت گيرى

 لازم است تا برخی محدوديتها براى ماشين آلات از نظر تعميرات و نگهدارى در سيستم ترابرى لحاظ گردد. به طور مثال حداكثر زمان فعاليت لاستيكها با توجه به كاتالوگ كارخانه سازنده مشخص مى شود. 

فعاليت بيش از حد كاميون مى تواند باعث تركيدكى لاستيك و توقف كار كاميون شود كه در كنار قطع توليد آن كاميون باعث بسته شدن جاده ترابرى (رمپ) مى شود. اين نوع محدوديتها در كنار برنامه ريزى هاى  پیشگیرانه، باعث واقعی تر شدن مدل خواهد شد. 

سوخت گيرى ماشين آلات نيز يكى از مسائل حائز اهميت در روند توليد مى باشد. به منظور حفظ پيوستكى توليد معدن برنامه ريزى نوبتى سوخت گيرى ماشين آلات صورت مى يذيرد.

سيستم ترابرى مسئوليت كنترل اين روند و پیش بینی عكس العمل هاى مئاسب جهت حفظ روند توليد را برعهده دارد

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

سنگ های قیری

سنگ های قیری

استخراج سنتی تونل معدن

استخراج سنتی تونل معدن

معدنکاری چیست؟

معدنکاری چیست؟


دسته بندی مقالات


آخرین پروژه ها