آدرس:

گیلان غرب کیلومتر 26 جاده قصر شیرین

تلفن:

09188346219-09186802060

کیسه قیر

کیسه قیر

کیسه قیر چیست

قير به روش های گوناگون به بازار عرضه مي شود. درخصوص مقاصد داخلي معمولا از تانكرهای قير استفاده مي شود درحالي که برای مقاصد خارجي بسته به نوع قير از انواع بسته بندی بشكه ای، Polybag ،Bitubag استفاده مي شود.
پلي بگ یا بيتوبگ محصولي جدید و دوست دار محيط زیست است که برای بسته بندی گریدهای مختلف قير با قابليت حمل و نقل و استفاده آسانتر توليد مي شود.
جهت استفاده از این محصول قير مایع را در دمای مناسب (کمتر از نقطه ذوب کيسه ها و بيشتر از دمای سفت شدن قير) داخل پلي بگ که از جنس پلي اتيلن مي باشد پر مي کنند، پس از خنک شدن، قير سفت شده و حمل و نقل آن نيز راحت تر مي شود سپس این قيرهای بسته بندی شده را داخل استخرهای مخصوص مي ریزند و تا نقطه ذوب حرارت مي دهند. از آن جایي که در این روش کيسه ها نيز همراه با قير مایع ذوب مي شوند، موجب جلوگيری از هدر رفتن قير، کاهش هزینه، زمان و مصرف انرژی مي شود.  لازم است بدانید افزودن پلي اتيلن به قير باعث افزایش نقطه نرمي و کاهش نفوذپذیری قير خواهد شد.
باتوجه به نياز مصرف کنندگان، این کيسه ها در سایزهای کوچک جهت بسته بندی 40 تا 50 کيلوگرم قير و یا در سایزهای بزرگ به عنوان  جامبوبگ جهت بسته بندی 300 کيلوگرمي یا 1000 کيلوگرمي توليد مي شوند.
محصول کيسه قير
سایر اسامی پلي بگ، بيتوبگ
کاربـرد بسته بندی و حمل قير
1- کاهش هزینه بسته بندی
2- کاهش ضایعات ناشي از گرمایش محصول در هنگام جا به جایي ظروف و انتقال قير
3- صرفه جویي در هزینه ها نسبت به سایر روش های بسته بندی
4- استفاده بهينه از فضای حمل و نقل
5- کاهش هزینه های گرمایش محصول
6- حذف هزینه های بازیافت و دفع بشكه و سایر زباله های ناشي از حمل قير
7- استفاده از فيلم به عنوان افزودني مجاز که نقش مثبتي در افزایش کيفيت قير دارد
8- امكان جا به جایي آسان به محل مصرف نهایي با توجه به وزن کم و بسته بندی قابل انعطاف
9- ایجاد امكان پخش مویرگي برای توزیع کنندگان مصالح ساختماني
10- امكان بسته بندی در وزن و سایزهای مختلف
11- امكان چاپ نام و لوگو روی محصول
12- دوستدار محيط زیست
ویژگی ها کیسه قیر
معموال 80 تا 200 ميكرون هرلایه طبق درخواست مشتری توليد مي شود.
ضخامت
– سایز کوچک: برای بسته های 40 تا 50 کيلوگرمي
– سایز بزرگ به عنوان  جامبوبگ: برای بسته های 300 کيلوگرمي و 1 تني طبق درخواست مشتری توليد مي شود.
سایز
نقطه ذوب 125 تا 140 درجه سانتيگراد
شفاف
طبق درخواست مشتری توليد مي شود.
رنگ
به صورت فله 
بسته بندی برخي موارد در عرض های بالا به صورت رول خریداری مي شود و در کارخانه مصرف کننده دوخت انجام مي گيرد.


جامبوبگ:

جامبوبگ قیر


کیسه قیر هایی به شکل گونی های بزرگ با انعطاف پذیری خوب وجود  که لایه داخلی آن از نایلون نانو تولید شده است و تحمل دمای بالایی دارند که به صورت استاندارد 109 درجه سانتی گراد است و در 160 درجه سانتی گراد ذوب می شوند. بیشتر برای جابجایی قیر و محصپلات فله ای یا پودری شکل، استفاده می شود.

مزایای استفاده از جامبو بگ قیر نسبت به بشکه های تولید شده  فلز در انواع بسته بندی قیر صادراتی

    1- تمیزی و بهداشتی بودن محل کار هم در کشور مبدا و هم در کشور مقصد
    2- سرعت و فرایند بارگیری و حمل و نقل قیر و همچنین مرحله تخلیه را افزایش دهید
   3-  کاهش مصرف انرژی برای مرحله بارگیری و تخلیه قیر (هنگام استفاده از بشکه ، کشور مقصد به اجبار از حرارت برای تخلیه استفاده می کرد ، اما در روش بسته بندی قیر در داخل جامبو بگ ، کل قیر با بسته بندی را ذوب می کنند.
    کاهش هزینه ها و قیمت ها در بسته بندی قیر صادراتی (به دلیل استفاده نکردن از آهن و جایگزینی مناسب آن با پلی پروپیلن)
    به دلیل کاهش دما در نوع بسته بندی ، کیفیت بالاتری خواهید داشت
    در هر مرحله ، حجم محموله باربری را افزایش می دهد و سودآوری و عملکرد تجارت قیر را افزایش می دهد

کاربرد جامبو بگ قیر

جامبو بگ قیر یک نوع کیسه قیر از عالی ترین وسیله برای حمل و نقل و جابجایی قیر است. از آنجا که کشورهایی که قیر وارد می کنند بیشتر توسعه یافته اند ، این کشورها قوانین دست و پا گیری را برای صادر کنندگان در نظر گرفته اند و واردات قیر در بشکه برای این کشورها ممنوع است. در اینجاست که به اهمیت بسیار بالای کیسه های جامبو بگ قیر پی می بریم. البته برخی کشورها از نایلون با دمای بین 150 درجه سانتیگراد تا 180 درجه سانتیگراد نیز استفاده می کنند که استفاده از آن دشوار است و کاربرد کمی دارد و یافتن این جامبو بگ قیر به سختی یافت می شود و بسیار گران است.

مدل جامبو بگ قیر ذوزنقه ای یا مخروطی شکل دارای ابعاد خاصی به طول 110 ، عرض 110 و ارتفاع 1 متر است که می تواند در برابر بار 1 تن مقاومت کند. شکل جامبو بگ قیر به روش ذوزنقه ای به گونه ای طراحی شده است که در هوای گرم تابستان و در اثر تابش نور خورشید ، پس از خارج شدن قیر از حالت اولیه و شل شدن آن ، جامبو بگ قیر حالت خود را از دست نمی دهد.
قیمت و نرخ  جامبو بگ قیر در انواع بسته بندی قیر صادراتی

تغییرات قیمت تمام شده  در جامبو بگ قیر بسته به نوع استفاده ما از آنها متفاوت است. با یک محاسبه ساده می توانید نتیجه بگیرید که هرچه از حجم و وزن بیشتری استفاده کنیم ، پارچه مورد استفاده قویتر و ضخیم تر است ، بنابراین قیمت بالاتر است. به طور کلی ، پارچه براساس نحوه استفاده متغیر است و قیمت نیز متغیر است و یکی از مزایای جامبو بگ قیر قابل استفاده بودن از دست دوم آن است که قیمت مناسب تری دارد.

جامبو بگ

به طور کلی می توان گفت که قیمت جامبو بگ قیر بر اساس موارد زیر متفاوت است و نوسان می کند:

    تحمل بار
    نوع پارچه و تراکم پارچه
    بر اساس ابعاد

قیمت کیسه های جامبو بگ قیر در بازار به دلیل نوسان بازار ارز و دلار مانند سایر کالاها نوسان می کند و مهمترین دلیل آن نوسان قیمت مواد اولیه آن یعنی پلی پروپیلن است.

    پلی بگ

از دیگر انواع بسته بندی کیسه  قیر صادراتی ، روش پلی بگ می باشد که برای حمل قیر می توانید از آن استفاده کنید. به دلیل سبک بودن پلی بگ ، حمل آن آسان است و پلی بگ نیز به راحتی قابل نگهداری است و به دلیل اینکه از مواد پلیمری ساخته شده ، لازم نیست پلی بگ از قیر جدا شود. پلی بگ ماده ای است که می تواند کاملاً با قیر سازگار باشد و در کاربرد نهایی در قیر مذاب به طور مساوی توزیع شود و حتی خواص قیر را بهبود بخشد.
مشخصات فنی پلی بگ ها

این محصول تولید شده  که لایه بیرونی آن از گونی و از پلی پروپیلن ساخته شده است ، طبق استانداردهای مربوط به پلی بگ طبقه بندی شده و انعطاف پذیر می باشد. لایه داخلی پلی بگ از نانو نایلون ساخته شده است که در برابر دماهای بالا مقاومت می کند. معمولاً استاندارد درجه حرارت این نایلون ها 109 درجه سانتیگراد است و این پلی بگ ها در صورت پر شدن در این دما بدون تغییر باقی می مانند. پلی بگ ها در دمای 160 درجه ذوب می شوند.

اکثر کشورها این استاندارد را برای انواع بسته بندی قیر صادراتی تأیید می کنند. اما گاهی اوقات از نایلون هایی با دمای 150 درجه و 180 درجه نیز استفاده می کنند. آنها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند و کارایی آنها بسیار کم است و معمولاً یافتن چنین پلی بگ هایی قیر به سختی یافت می شوند و گران هستند.
شکل ظاهری و نحوه ایستادن پلی بگ ها

    مدل مکعب یا پاکتی که معمولاً در نمونه 250 کیلوگرمی استفاده می شود.
    مدل مکعب 1 تنی که معمولاً با قیمت مناسب تری و به اصطلاح بازار طراحی می شود.
    مدل سوم مدل تسمه دار (که در اطراف هر پلی بگ قیر دارای یک قاب آهنی است) که این قاب ساخته شده با تسمه به ایستادن بهتر و حمل بی دردسر آن در مناطقی با شدت بالای نور خورشید در فصول گرم کمک می کند.
    مدل ذوزنقه ای که در حال حاضر نسبت به مدل تسمه ای با حفظ استاندارد استاتیک مناسب قیمت قابل توجیهی دارد.

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

پالایش نفت خام

پالایش نفت خام

عایق رطوبتی ورق های قیری

عایق رطوبتی ورق های قیری

معدنکاری دیجیتال

معدنکاری دیجیتال


دسته بندی مقالات


آخرین پروژه ها

Call Now Button