آدرس:

گیلان غرب کیلومتر 26 جاده قصر شیرین

تلفن:

09188346219-09186802060

درمان با قیر طبیعی:

درمان با قیر طبیعی:

قیر طبیعی درمانی ، در آذربایجان:

در اقامتگاههای تفریحی در شهر نفتالان در جمهوری آذربایجان، از ماده قیر طبیعی به عنوان یک راه درمانی استفاده می شود.

 کسانی که به این محل می آیند معتقدند که حمام کردن در این ماده  باعث بهبود و حفظ سلامتی می شود.

قیر طبیعی نوع نادری از باقیمانده نفت است، درمانگران محلی آنرا برای معالجه بیماری های مختلف پوستی، کمر درد، روماتیسم، آرتروز و حتی مشکلات عصبی تجویز می کنند. آنان مدعی هستند، یک حمام گرم بمدت ده دقیقه کافی است که چند گرم از این ماده جذب پوست بیمار شود.

 مدیر بخش پزشکی یکی از هتلهای دارای حمام قیر ، می گوید: «قیر معدنی سرشار از صمغ یا رزین نفت است. که هیچ گونه پارافین یا آلکان های سبک همانند بنزین در آن وجود ندارد. این ماده مستقیم وارد خون می شود که می تواند سلول های کشنده را خنثی کند. در نتیجه آنها بوسیله ملکول های قیر طبیعی تحریک می شوند و این باعث بهبود گردش خون و تغذیه ارگان های بیمار می شود.

در فیلم زیر می توانید فیلم درمان بوسیله قیر طبیعی را ببینید:

برخی از بیماران می گویند که بیمارهای مزمن آنها از بین رفته است. آنها حمام در قیر معدنی  را به شنا کردن در شکلات داغ تشبیه می کنند.
النا چلناکووا یکی از این بیماران می گوید: «من دیسک ستون فقرات دارم و از درد شدیدی رنج می بردم. تنها پس از چهار تا پنج بار حمام گرفتن، احساس می کنم که بهترشده ام . من اصلا انتظار یک چنین بهبودی سریعی را نداشتم.»
اولین اقامتگاه تفریحی در نفتالان در سال ۱۹۲۹ افتتاح شد که به نخبگان شوروی سابق اختصاص داشت. اما توانایی بهبود دهندگی قیر طبیعی را خیلی قبل تر کشف شده بود.
 شهر نفتالان در کشور آذربایجان و در 320 کیلومتری شمال غربی باکو  یک مرکز قیر است ، که مردم برای رقتن به داخل وان پر از قیر  به آنجا می روند.
مردم این منطقه اعتقاد دارند که قیر طبیعی، دارای خواص درمانی است و برای درمان بیماری هایی مثل اگزما و پسوریاسیس موثر می باشد.
در زمان اوج این منطقه در سال های 1980 حدودا 75 هزار مراجعه کننده در سال داشته است. بعد از فروپاشی شوروی کل حمام های نفت خام بسته شدند و حال بعد از چند دهه مجددا  راه اندازی شده اند.قدمت این حمام ها به قدری است که حتی در سفرنامه مارکوپولو هنگام عبورش از نفتالان زمانی که از چین به ونیز  آمده است از این حمام های نفت خام و قیر  نام برده است.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

سنگ های قیری

سنگ های قیری

استخراج سنتی تونل معدن

استخراج سنتی تونل معدن

معدنکاری چیست؟

معدنکاری چیست؟


دسته بندی مقالات


آخرین پروژه ها